Yhteystiedot

Siina Lepola
Kuvaaja: Siina Lepola
"Omaishoitajien tukitoiminnan vapaaehtoisia ja työntekijöitä"

Tule sinäkin tukemaan omaishoitoperheitä! 
Lisätietoa saat osastostasi tai oman alueesi aluetyöntekijältä. 

Keskustoimisto
Sisko Aalto
Omaishoidon koordinaattori
0400 815 518
sisko.aalto@punainenristi.fi

Helsingin ja Uudenmaan piiri
Sari Oittinen
Suunnittelija
040 548 0377
sari.oittinen@punainenristi.fi
Helsingin ja Uudenmaan piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivut

Hämeen piiri
Johanna Raivio
Sosiaalitoiminnan päällikkö

0400 766 957
johanna.raivio@punainenristi.fi
Hämeen piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivut

Kaakkois-Suomen piiri
Riina Ahonen
Suunnittelija
040 860 1396
riina.ahonen@punainenristi.fi
Kaakkois-Suomen piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivut

Länsi-Suomen piiri
Sami Mustonen
Suunnittelija
040 160 2245
sami.mustonen@punainenristi.fi
Länsi-Suomen piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivut

Oulun piiri
Pia Jylänki

Suunnittelija
040 147 9350
pia.jylanki@punainenristi.fi

Oulun piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivut

Satakunnan piiri
Eeva-Liisa Koskinen                                                                                                             
Suunnittelija
040 8610 748
eeva-liisa.koskinen@punainenristi.fi
Satakunnan piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivu

Savo-Karjalan piiri
Jaana Vilhunen
Vapaaehtoistoiminnan kehittäjä
0400 955 556
jaana.vilhunen@punainenristi.fi
Savo-Karjalan piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivut

Varsinais-Suomen piiri
Jaana Paasonen
Suunnittelija
043 824 1030

jaana.paasonen@punainenristi.fi

Varsinais-Suomen piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivut