Yhteystiedot

Siina Lepola
Kuvaaja: Siina Lepola
"Omaishoitajien tukitoiminnan vapaaehtoisia ja työntekijöitä"

Tule sinäkin tukemaan omaishoitoperheitä! 
Lisätietoa saat osastostasi tai oman alueesi aluetyöntekijältä. 

Keskustoimisto
Sisko Aalto
Omaishoidon koordinaattori
0400 815 518
sisko.aalto@punainenristi.fi(linkki lähettää sähköpostin)

Helsingin ja Uudenmaan piiri
Sari Oittinen
Suunnittelija
040 548 0377(linkki lähettää sähköpostin)
sari.oittinen@punainenristi.fi(linkki lähettää sähköpostin)
Helsingin ja Uudenmaan piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivut

Hämeen piiri
Johanna Raivio
Sosiaalitoiminnan päällikkö

0400 766 957
johanna.raivio@punainenristi.fi(linkki lähettää sähköpostin)

Kaakkois-Suomen piiri
Annika Korpinen
Suunnittelija
040 8601413
annika.korpinen@punainenristi.fi(linkki lähettää sähköpostin)
Kaakkois-Suomen piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivut

Länsi-Suomen piiri
Teija Matalamäki
Suunnittelija
040 160 2245
teija.matalamaki@punainenristi.fi(linkki lähettää sähköpostin)
Länsi-Suomen piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivut

Oulun piiri
Aino Peltokoski
Suunnittelija
040 1479 350
aino.peltokoski@punainenristi.fi (linkki lähettää sähköpostin)
Oulun piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivut

Satakunnan piiri
Eeva-Liisa Koskinen                                                                                                             
Suunnittelija
040 8610 748
eeva-liisa.koskinen@punainenristi.fi(linkki lähettää sähköpostin)
Satakunnan piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivu

Savo-Karjalan piiri
Jaana Vilhunen
Vapaaehtoistoiminnan kehittäjä
0400 955 556
jaana.vilhunen@punainenristi.fi(linkki lähettää sähköpostin)
Savo-Karjalan piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivut

Varsinais-Suomen piiri
Jaana Paasonen
Suunnittelija
043 824 1030

jaana.paasonen@punainenristi.fi(linkki lähettää sähköpostin)
Varsinais-Suomen piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivut