Yhteystiedot

Siina Lepola
Kuvaaja: Siina Lepola
"Omaishoitajien tukitoiminnan vapaaehtoisia ja työntekijöitä"

Tule sinäkin tukemaan omaishoitoperheitä! 
Lisätietoa saat osastostasi tai oman alueesi aluetyöntekijältä. 

Keskustoimisto
Sisko Aalto
Omaishoidon koordinaattori
0400 815 518
sisko.aalto@punainenristi.fi

Helsingin ja Uudenmaan piiri
Sari Oittinen
Omaishoitajien tukitoiminnan aluetyöntekijä
040 548 0377
sari.oittinen@punainenristi.fi
Helsingin ja Uudenmaan piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivut

Hämeen piiri
Johanna Raivio
Sosiaalitoiminnan päällikkö

0400 766 957
johanna.raivio@punainenristi.fi
Hämeen piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivut

Kaakkois-Suomen piiri
Riina Ahonen
Omaishoitajien tukitoiminnan aluetyöntekijä
040 860 1396
riina.ahonen@punainenristi.fi
Kaakkois-Suomen piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivut

Länsi-Suomen piiri
Sami Mustonen
Omaishoitajien tukitoiminnan aluetyöntekijä
040 160 2245
sami.mustonen@punainenristi.fi
Länsi-Suomen piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivut

Oulun piiri
Suvi Kervinen
Omaishoitajien tukitoiminnan aluetyöntekijä
040 147 9350
suvi.kervinen@punainenristi.fi
Oulun piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivut

Satakunnan piiri
Eeva-Liisa Koskinen                                                                                                             
Omaishoitajien tukitoiminnan aluetyöntekijä
040 8610 748
eeva-liisa.koskinen@punainenristi.fi
Satakunnan piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivu

Savo-Karjalan piiri
Jaana Vilhunen
Omaishoitajien tukitoiminnan aluetyöntekijä
0400 955 556
jaana.vilhunen@punainenristi.fi
Savo-Karjalan piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivut

Varsinais-Suomen piiri
Jaana Paasonen
Omaishoitajien tukitoiminnan aluetyöntekijä
043 824 1030

jaana.paasonen@punainenristi.fi

Varsinais-Suomen piirin omaishoitajien tukitoiminnan sivut