Yhteystiedot

Tuula Rönkkö
Kuvaaja: Tuula Rönkkö
"Varapj. Päivi Waldvogel, monivuotinen pj. Masa Salo ja uusi pj. Leila Juusola"
Kaupparinkipäivystys koronavirustilanteen aikana puh. 040 757 1236
 
Ensiapupäivystysasiat puh. 040 840 8771
 
Borgå-Porvoon osaston tiedotus, puh. 040 741 0715

 

Hallitus

Puheenjohtaja  Leila Juusola leila.juusola@gmail.com 050 341 0556
Varapuheenjohtaja Päivi Waldvogel paivi.waldvogel@pp.inet.fi 044 259 4825
Hall. jäsen  Brita Andersson anderssonbrita46@gmail.com 040 724 8254
Hall. jäsen Aulikki Blomqvist aulikki_blomqvist@hotmail.com 0400 714 307
Hall. jäsen Marja Johansson marja.johansson@sulo.fi 041 545 5380
Hall. jäsen Anneli Kähkönen anneli.kahkonen@liikenneakatemia.fi 040 730 2962
Hall. jäsen Ritva Kärkkäinen ritva.karkkainen@gmail.com 041 469 5184
Hall. jäsen Elina Raunio elina.raunio@saunalahti.fi 040 571 7474
Hall. jäsen Tuula Rönkkö hysse1@gmail.com 040 522 4622
Hall. jäsen Pauli Vähäkoski pauli.vahakoski@pp1.inet.fi  0400 495 185

 

Yhteyshenkilöt

Tiedottaja Elina Raunio elina.raunio@saunalahti.fi 040 571 7474
Keräysjohtaja, kotimaanapu Veli-Matti Salo veli.matti.salo3@gmail.com 0400 949 832
Ensiapuryhmätoiminta Anneli Kähkönen anneli.kahkonen@liikenneakatemia.fi 040 730 2962
Valmiustoiminta, Vapepa Tuula Rönkkö hysse1@gmail.com 040 522 4622
Kotoutumisen tuki Päivi Waldvogel paivi.waldvogel@pp.inet.fi 044 259 4825
Veripalvelu Aulikki Blomqvist aulikki_blomqvist@hotmail.com 0400 714 307
Kouluyhteistyö Anneli Kähkönen anneli.kahkonen@liikenneakatemia.fi 040 730 2962
Jäsenmestari Aulikki Blomqvist aulikki_blomqvist@hotmail.com 0400 714 307
Autovastaava Raimo Ylimys raimo.ylimys@pp.inet.fi 0400 744 836
Vanhusneuvosto, Porvoo Ritva Kärkkäinen ritva.karkkainen@gmail.com 041 469 5184
Vanhusneuvosto, Askola Pauli Vähäkoski pauli.vahakoski@pp1.inet.fi 0400 495 185
Veteraaniyhteistyö Aulikki Blomqvist aulikki_blomqvist@hotmail.com 0400 714 307

 

Toimintaryhmät

Ystävätoiminta, Porvoo Maarit Honkinen maarit.honkinen@gmail.com 050 529 0786
Ystävätoiminta, Askola Pauli Vähäkoski pauli.vahakoski@pp1.inet.fi 0400 495 185
Ukkokerho Jaakko Granö   045 675 0210
Ensiapuryhmä Tuija Rytkölä tuija.rytkola@gmail.com 040 585 0697
JuttuKolo, LäksyHelppi Päivi Waldvogel paivi.waldvogel@pp.inet.fi 044 259 4825

 

Talous

Taloudenhoitaja, varainhankinta Kirsi Kettunen kirsielina.kettunen@gmail.com 044 055 5836
Kirjanpitäjä Liisa Karhu SPR   040 642 1925
Toiminnantarkastaja Birgitta Åström SPR   050 341 0969