Yhteystiedot

Osaston yhteystietoja:

nilsia@punainenristi.fi

Osaston ja hallituksen puheenjohtaja, Ensiavun- & Terveystiedon kouluttaja (ETK):

Eija Miettinen 

Puh. 050 531 3492

eija.miettinen@outlook.com

Osaston ja hallituksen sihteeri:

Marianne Ruuskanen 

Puh. 0400 577 871

spr.marianne@gmail.com

Rahastonhoitaja:

Ulla Pirinen

Puh: 040 548 5218

ullapirinen@gmail.com

Hallitus jäsen/tiedottaja:

Dana Bergmann

Puh. 044 040 2180

danabergmann@icloud.com

Omaishoidon ja hetun yhteyshenkilö:

Eila Tolppanen

Puh. 040 571 3814

eila.tolppanen@hotmail.com

Hallituksen jäsen/Ensiapuryhmänjohtaja & Vapepa yhteyshenkilö:

Ilmari Vihavainen

Puh. 0400 445 256

ilmari.vihavainen@gmail.com

Hallituksen jäsen/Varapuheenjohtaja/Nuoriso- ja kouluyhteistyöhenkilö:

Tiitus Lahti 

Puh. 040 488 8675

tiitus.lahti@evl.fi

Hallituksen jäsen/Ystävätoiminta:

Marja Horttanainen

Puh. 040 526 1350 

marjahorttanainen@wippies.fi

Hallituksen jäsen/Ikäihmiset/Jäsenmestari: 

Kirsti Taattola

Puh. 050 328 6428

kirsti.taattola@gmail.com

Hallituksen jäsen/Varasihteeri

Eva Thitz

Puh. 0400 929 962

eeva.thitz@gmail.com

Kotimaanavun yhteyshenkilö:

Helge Martikainen

Puh. 050 363 8395

helg.martikainen@gmail.com

Omaishoitajien tukitoiminta:

Jaana Vilhunen (Savo-Karjalan piiri)

Puh. 0400 955 556

 jaana.vilhunen@punainenristi.fi