Yhteystiedot

Osaston yhteystietoja:

nilsia@punainenristi.fi

Osaston pj., pävystysyhdyshenkilö & Keräysjohtaja Tuula Miettinen

Puh. 0400-639340

Sposti. t.miettinen13@gmail.com

Ensiapuryhmänjohtaja & Vapepa koordinaattori

Ilmari Vihavainen

Puh. 0400-445256

Sposti. ilmari.vihavainen@gmail.com

Nuoriso- ja kouluyhteistyö

Tomi Malinen(Tiedottaja)

Sposti.tomi.malinen@outlook.com

Eero Korhonen

Puh. 044-3288583

Sposti.eerokorhonen@hotmail.com

Ystävätoiminta:

Marja Horttanainen

Puh. 050-359 0657 

Sposti. marjahorttanainen@wippies.fi

Omaishoitajien tukitoiminta: Jaana Vilhunen (Savo-Karjalan piiri)

Puh. 0400-955 556

Sposti. jaana.vilhunen@punainenristi.fi

Ensiavun- & Terveystiedon kouluttaja (ETK) Eija Miettinen puh. 0505313492, eija.miettinen@kuopio.fi

Henkinen tuki Minna Puustinen puh. 0443066939, minna.puustinen@evl.fi