Rautalampi Hallitus

Hallitus v. 2019 ja vastuualueet

puheenjohtaja   Pirkko Annala     040 5654245 pirkko.annala@rautalampi.fi

varapuheenjohtaja, kouluyhteistoiminnan ja nuorisotoiminnan yhdyshenkilö sekä  jäsenmestari Marja-Liisa Korhonen  0400 982936 marja.liisa.korhonen@rautalampi.fi    

sihteeri ja terveystoiminnan yhdyshenkilö Sirkka Valtonen 040 8245127 sirkkavaltonen@gmail.com

rahastonhoitaja Tarja Hämäläinen 040 7709654 tarja.ham@gmail.com

kotimaanavun ja ystävätoiminnan yhdyshenkilö Sonja Salminen 040 5602621 sonja.salminen@rautalampi.fi

ensiaputoiminnan ja valmiuden yhdyshenkilö sekä pakolaisten kielenopetuksen yhdyshenkilö        Iiris Sorri 050 3519119   Iiris.Sorri@satucon.fi                         

hallituksen jäsen Maria Jacklin 040 5482355  maria.jacklin@ropola.fi

hallituksen jäsen Lea Leskinen 040 7615135  lealeskinen52@gmail.com

 

hallituksen ulkopuolelta:

monikulttuurisuustoiminnan yhdyshenkilö Paula Tuure 040 7218327 paula.tuure@gmail.com

                  

 

 

 

                                           

     

 

    
 

 

 

 

 

   
     

                                                                                               
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                     

 

 

                                                             

                              

 

 

 

 

 

 

 

                   

                                                               

 

Uutiset

Piia Jounila
Kuvaaja: Piia Jounila
"Kuvassa vasemmalta oikealle: Mimmi Martiskin, Azra Topzu, Merja Pennanen ja edessä kyltin kanssa Saana Karjalainen"

Punaisen Ristin Savo-Karjalan piiri myöntää vuosittain Ennakkoluuloton edelläkävijä -huomionosoituksen järjestön ulkopuoliselle henkilölle, ryhmälle tai yhteisölle, joka piirin alueella on toiminut esimerkillisesti yhdenvertaisuuden ja moninaisuuden edistämiseksi. Valinnan huomionosoituksen saajasta tekee piirin monikulttuurisuustoiminnan kehittämistyöryhmä.

Joonas Brandt
Kuvaaja: Joonas Brandt
""Suodaan toiselle ihmiselle ystävällinen sana, teko tai hymy""

Ystävänpäivä herättää ihmisissä erilaisia ajatuksia ja tunteita. Kaksi terveydenhoitajaopiskelijaa lähestyi teemaa yksinäisyyden näkökulmasta.: 

 

Yksinäisyys ympärillä

Suomen Punaisen Ristin Savo-Karjalan piiri hyväksyi viime sunnuntaina pitämässään vuosikokouksessa julkilausuman, jossa se toivoo varautumiselle ja valmiudelle entistä merkittävämpää asemaa julkisessa keskustelussa ja muistuttaa yhteistyön tärkeydestä yhteisten tavoitteiden saavuttamisessa.

Viestinsä piirikokous suuntasi kunnille, omille jäsenilleen, muille järjestöille sekä tavallisille kansalaisille.

Tapahtumat

Ei tapahtumia juuri nyt.

Foorumikirjoitukset

Ei foorumikirjoituksia juuri nyt.