Kaakkois-Suomen piiri

Etkö ole vielä mukana toiminnassa, mutta harjoittelu ensiapuryhmässä kiinnostaa sinua? Ota rohkeasti yhteyttä oman osastosi ensiapuryhmän vetäjään tai kerro kiinnostuksestasi nettilomakkeella.

Kaakkois-Suomen piiri
Osasto Yhteyshenkilö Sähköpostiosoite Puhelinnumero Muuta
Anttola
Harmoinen Jorma jormah@windowslive.com 0400 8423 88  
Hamina
Koukkula Susanna haminan.earyhma[at]gmail.com

0400 637 487

 

 
Hartola
Elfvengren Tarja Helena tarjah.elfvengren@gmail.com 040 733 4286  
Hirvensalmi
Kyröläinen Jukka jukka.kyrolainen@gmail.com 040 832 6413  
Iitti
Käki Anneli anneli.kaki@hotmail.com 0400 70 4370  
Imatra
Jaana Lipsanen

jaanairmeli78@gmail.com

044 292 74 78   
         
Joroinen
Kujanpää Jarmo jarmo.t.kujanpaa@gmail.com 050 370 8096  
Kangasniemi
Puttonen Sakari sakariputtonen@hotmail.com 045 6333 557  
Karhula
Arasola Tiina tiina.arasola@nic.fi 050 400 9288  
Kotka
Kohonen Sari smkohonen@gmail.com 0400 775 779  
Kouvola
Värri Virve virve.varri@kolumbus.fi 040 768 97 70  
Kuusankoski
Ihalainen Harri harri.ihalainen@pp.inet.fi 0400 650 529  
Lappeenranta
Vehviäinen Hanna handeza@gmail.com 050 541 40 97  
Lemi Hakonen Hannu

hannu.hakonen27@gmail.com

050 051 8365 Lemin paloasema
Mikkeli
Onnelainen Toni toni.onnelainen@gmail.com 0440 536 623  
Parikkala
Laukkanen Aili aili.laukkanen@luukku.com 0500 65 3762  
Pieksamäki
Hotti Mikko mikko.hotti@luukku.com    
Puumala
Korhonen Minna minna.korhonen@puumala.fi 040 830 9323  
Rantasalmi
Koikkalainen Kirsi kirsiko@hotmail.fi    
Ristiina
Pasanen Leena leenamarpas@gmail.com 040 566 5123  
Savitaipale
Koskiniemi Saija saija.koskiniemi@gmail.com 050 432 4322  
Savonlinna
Piili Päivi paivi.piili[at]live.com 0400 659 048  
Sippola
Puhakka Soile soile.puhakka@gmail.com 040 545 9483  
Sulkava Finer Jaana - 050 322 9375  
Taipalsaari Pauniaho Merja mpauniaho@gmail.com 040 722 3370