Kaakkois-Suomen piiri

Etkö ole vielä mukana toiminnassa, mutta harjoittelu ensiapuryhmässä kiinnostaa sinua? Ota rohkeasti yhteyttä oman osastosi ensiapuryhmän vetäjään tai kerro kiinnostuksestasi nettilomakkeella.

Kaakkois-Suomen piiri
Osasto Yhteyshenkilö Sähköpostiosoite Puhelinnumero Muuta
Anttola
Harmoinen Jorma jormah@windowslive.com 0400 8423 88  
Hamina
Koukkula Susanna haminan.earyhma[at]gmail.com

0400 637 487

 

 
         
         
Iitti
Peltola Sauli  sauli.peltola@hotmail.fi 0400 151 889  
Imatra
Pöntinen Ari

imatra@punainenristi.fi

050 379 0614  
Juva Määttä Emmi  emmimaatta50@gmail.com 044 3282 847  
Joroinen
Kujanpää Jarmo jarmo.t.kujanpaa@gmail.com 050 370 8096

 

 

Kangasniemi
Puttonen Sakari sakariputtonen@hotmail.com 045 6333 557  
Karhula
Arasola Tiina tiina.arasola@gmail.com  050 400 9288  
Kotka
Kohonen Sari smkohonen@gmail.com 0400 775 779  
Kouvola
Mononen Jouko jouko.mononen@luukku.com 0400 666 409  
Kuusankoski
Ihalainen Harri harri.ihalainen@pp.inet.fi 0400 650 529  
Lappeenranta
Vehviäinen Hanna handeza@gmail.com 050 541 40 97  
Lemi Hakonen Hannu

hannu.hakonen27@gmail.com

050 051 8365 Lemin paloasema
Mikkeli
Tenhunen Juha jpk.tenhuen@luukku.com  040 5008896  
Parikkala
Laukkanen Aili aili.laukkanen@luukku.com 0500 65 3762  
Pieksamäki
Hotti Mikko mikko.hotti@luukku.com    
Puumala
Korhonen Minna minna.korhonen@puumala.fi 040 830 9323  
Rantasalmi
Koikkalainen Kirsi kirsiko@hotmail.fi    
Ristiina
Pasanen Leena leenamarpas@gmail.com 040 566 5123  
Savitaipale
Koskiniemi Saija saija.koskiniemi@gmail.com 050 432 4322  
Savonlinna
Piili Päivi paivi.piili[at]live.com 0400 659 048  
Sippola
Puhakka Soile soile.puhakka@gmail.com 040 545 9483  
Sulkava        
Taipalsaari Pauniaho Merja mpauniaho@gmail.com 040 722 3370