Kultaisen iän kerho

Mauri Ratilainen
Kuvaaja: Mauri Ratilainen
"Lehtimäen osastolla toimii aktiivinen Kultaisen iän kerho."

Kultaisen iän kerho kokoontuu kerran kuukaudessa (myös kesällä). Kultaisen iän kerhon jouluruokailu toteutetaan yhteistyössä Lehtimäen kappeliseurakunnan ja Eläkeliiton Lehtimäen yhdistyksen kanssa.

Suuren suosion saaneet Kesäkaudenavajaiset järjestetään yhdessä Eläkeliiton Lehtimäen yhdistyksen ja Lehtimäen kappeliseurakunnan kanssa. Avajaisiltamissa nautitaan monipuolisesta ohjelmasta ja musiikista.

Vanhusten viikolla osasto vie ikäihmisiä ulos "Happea haukkaamaan" yhdessä Lehtimäen kappeliseurakunnan ja Eläkeliiton Lehtimäen yhdistyksen kanssa.

Seniorien joulujuhla järjestetään asumispalveluyksikkö Wilhelmiinassa joulukuussa. Vuonna 2018 juhla järjestetään jo 33 kerran. Helmiinan asukkailla on mahdollisuus halutessaan osallistua Wilhelmiinan tapahtumiin. Osasto lahjoittaa myös Wilhelmiinaan, Helmiinaan ja Rantakaislaan joulupuuroaineet.