Keräykset

Tuula Korhonen
Kuvaaja: Tuula Korhonen
"Nälkäpäiväkeräys Töölöntorilla 2016"
Hanna Holm
Kuvaaja: Hanna Holm
"Essi ja Eino keräämässä Arabian kauppakeskuksessa Helsingissä"
Tuula Korhonen
Kuvaaja: Tuula Korhonen
"Partiolaisia Itäksekuksen Kontin edessä."

Punainen Risti järjestää vuosittain useita valtakunnallisia keräyskampanjoita. Tärkein kampanja on Nälkäpäivä, jossa kerätään varoja katastrofirahastoon. Nälkäpäiväkeräyksessä on ollut vuosittain mukana reilut 20 000 lipaskerääjää. Vuonna 2018 Nälkäpäivä-keräys järjestetään 20-22.9 . www.nalkapaiva.fi/

Kampanjoiden lisäksi Punainen Risti voi tarvittaessa käynnistää hätäapukeräyksen esimerkiksi ison luonnonkatastrofin sattuessa. Myös keräyksistä ilmoitetaan nettisivuilla.

Keräysjohtajien yhteystiedot

Helsinki        
Helsingfors svenska Max Lindholm ml@maxlindholm.fi 0405185158
Helsingin Posti-Tele Malin Nemlander malin.nemlander@pp.inet.fi 0405884825
Herttoniemi Terttu Nurmio terttu.nurmio@gmail.com 0405697745
Itä-Helsinki Caroline Bondier itahelsinki.spr.kerays@gmail.com 0504276920
Kallio-Käpylä Sini Marttinen sini.marttinen@hotmail.com 0440488113
Keski-Helsinki Sirpa Saukko sirpa.saukko@elisanet.fi 0503533072
Kontula Markku Renko jmarkkusmrenko@gmail.com 0400728712
Laajasalo Noora Aho noora.s.aho@gmail.com 0408649488
Länsi-Helsinki Tuula  Salo tuula.salo@welho.com 0505434194
Pohjois-Helsinki Pepe Salmela pepeperttis@gmail.com 0440566200
Suomenlinna Jarmo Rastas rastas.jami@gmail.com 0443866117
Töölö Johanna Paajanen johannapspr@gmail.com 0408657383
         
Espoo ja Kauniainen        
Esbo svenska Elisabet Fordell lisa.fordell@hbl.fi 0503734279
Grankulla-Kauniainen Anne Waselius anne.waselius@elisanet.fi 0445205265
Kehä-Espoo Pirkko Salminen pirkko.salminen@iki.fi 0408441757
Keski-Espoo Martti Marila marma600@gmail.com 0407074998
Lounais-Espoo Thea Nieminen nalkapaiva.lounaisespoo@com 0408459311
Tapiola Anne Kosk annek.kosk@gmail.com 0400540803
         
         
Vantaa        
Korso Markku Metsävuori markkumme@gmail.com 0405641478
Länsi-Vantaa Mirja Bergström mirja.bergstrom@elisanet.fi 0500454800
Tikkurila Pia Tanninen pia.tanninen@luukku.com 0400868347
         
Muu Uusimaa        
Borgå-Porvoo Ritva Kärkkäinen karkkainen.ritva@gmail.com 0414695184
Ekenäs Anna Barlow annambarlow@gmail.com 0403266267
Etelä-Lohja - Syd-Lojo Pirkko Kuusisto etela-lohja@punainenristi.fi 0405653363
Hangö Marita Granholm marita.granholm46@gmail.com 0407232493
Hyvinkää Veera Niemi veera.e.niemi@gmail.com 0405498985
Ingå Leena Maunu leena.maunu@surfnet.fi 0505459106
Jokela-Nuppulinna Kimmo Loponen kimmo.loponen@kolumbus.fi 0503855464
Järvenpää Jesse Hägglund jesse.hagglund@pp.inet.fi 0405049190
Karis-Pojo Kirsi Ala-Jaakkola kirsiaj@gmail.com 0401799039
    Wuorinen    
Karkkila Teppo Pasanen teppo.pasanen@suomi24.fi 0451256013
Kerava Ilpo Kähkönen ilpo.kahkonen@gmail.com 0408233774
Kirkkonummi-Siuntio Meeri Holmberg meeri.holmberg@gmail.com 0500450963
Klaukkala-Lepsämä Seppo Miettinen seppo.miettinen@wippies.fi 0405851020
Kyrkslätt svenska Gunnel Hellström gunnelhellstrom46@gmail.com 0408314824
Lapinjärvi Rita Kontkanen kontkanenrita@gmail.com 0407413081
Lappträsk Gun Wallen gunwallen@gmail.com 0400417987
         
Lohja Juhani Viljanen juhani.viljanen@outlook.com 0400475145
Loviisan seutu-Lovisanejden Tuija Rytkölä tuijarytkola@gmail.com 0405850697
Myrskylä-Mörskom Nina Kyyhkynen nina.kyyhkynen40@gmail.com 0456752676
Mäntsälä Jarmo Virtanen virtanen.j.jarmo@gmail.com 0407263213
Nummi-Pusula Marjatta Saura marjatta.saura@kolumbus.fi 0407179518
Nurmijärvi Pentti Tamminen tamminen.pentti@saunalahti.fi 0451111436
Orimattila Jyrki Kangas jyrki.kangas@phnet.fi 0458527103
Pornainen Irma Teronen irma.teronen@pp.inet.fi 0405310212
Pukkila Anneli Keskipasma anneli.keskipasma@hotmail.fi 0400930802
Rajamäki May Roth-Edelmann may.roth-edelmann@kolumbus.fi 0505779648
Sibbo-Sipoo Kaj Kaiser kaiser@kolumbus.fi 0405450217
         
Snappertuna Sylva  Heerman sylva.heerman@brev.fi 0500699229
         
Tuusula Matti  Kulmala mattijuhanikulmala@gmail.com 0405385515
Vihti Arto Kallio artokallio@outlook.com 0408282120