Piirin hallitus ja valiokunnat

PIIRIN HALLITUS 2021 - 2022

Sukunimi Etunimi Sähköposti Puhelinnumero
Puheenjohtaja Huttunen Mari mari.j.huttunen@gmail.com 0400 781962
Varapuheenjohtaja Manninen Maija maija.manninen@gmail.com 040 820 9410
Hölsä Susanna susanna.holsa@gmail.com  
Ihalainen Harri harri.ihalainen@pp.inet.fi  
Korjala Hanna hanna.korjala@kinno.fi  
Koskela Jyrki jyrkikoskela5@gmail.com  
Koukkula Susanna susanna.haapiainen@gmail.com  
Lehti Petteri petteri.j.lehti@gmail.com  
Miinin Tapio v.tapio.miinin@gmail.com  
Moisio Johannes johannes.moisio@ekarjala.fi  
Tiihonen Eero ee68tiihonen@gmail.com  
Tommola Anneli anneli.tommola@outlook.com  
Vehviläinen Hanna handeza@gmail.com  
Wahlman Minna minnawahlman2015@gmail.com  

 

TOIMIKUNNAT JA TYÖRYHMÄT 2021 - 2022

Taloustoimikunta
• Johannes Moisio, Taipalsaari
• Lauri Melto, Kuusankoski
• Eero Tiihonen, Mikkeli
• Jaakko Honkanen, Mikkeli
• Mika Asikainen, toiminnanjohtaja
• Anna Peltola, talous- ja henkilöstösuunnittelija

Terveyden edistämisen työryhmä
• Päivi Laitinen, Rantasalmi
• Hilkka Ullah, Joroinen
• Hanna Vehviläinen, Lappeenranta
• Marja-Liisa Jäppinen, Pieksämäki
• Jenni Ojala, terveydenhuollon suunnittelija

Monikulttuurisuustoimikunta
• Tapio Miinin, Simpele
• Leena Kettunen, Kuusankoski
• Irma Leino, Pieksämäki
• Hanna Vehviläinen, Lappeenranta
• monikulttuurisuustoiminnan suunnittelija