Yhteystiedot

Terveyden edistämisestä (Terveyspiste-toiminta, päihdetyö ja seksuaaliterveystyö) vastaavat piiritasolla terveydenhuollon suunnittelijat, joiden yhteystiedot piireittäin löydät alta:

Helsingin ja Uudenmaan piiri: Sari Oittinen, sari.oittinen@punainenristi.fi, 09 3741137 (Terveyspisteet),
Helena Kärnä, helena.karna@punainenristi.fi (päihdetyö)
Mia Niemelä, mia.niemela@punainenristi.fi, 040 562 7201 (Seksuaaliterveystyö, nuorisotoiminnan suunnittelija)

Hämeen piiri: Pirjo Mattila, pirjo.mattila@punainenristi.fi, 040 589 5779

Kaakkois-Suomen piiri: Jenni Ojala, jenni.ojala@punainenristi.fi, 0400 156 828

Lapin piiri: Tiia Inget, tiia.inget@punainenristi.fi, 0400 703 287

Länsi-Suomen piiri: Janne Säilä, janne.saila@punainenristi.fi, 040 535 2118

Oulun piiri: Satu Kipinä, satu.kipina@punainenristi.fi, 040 154 5439

Satakunnan piiri: Susanna Meusel, susanna.meusel@punainenristi.fi ja Anne-Mari Hakuni, Anne-Mari.Hakuni@punainenristi.fi

Savo-Karjalan piiri:  Petra Laitinen, petra.laitinen@punainenristi.fi tai saka.osastontuki@punainenristi.fi

Varsinais-Suomen piiri: Minna Rautanen, minna.rautanen@punainenristi.fi, 040 583 5735 ja Miia Rosenqvist, miia.rosenqvist@punainenristi.fi, 040 532 3808

Turunmaan piiri: Linda Pyy, linda.pyy@punainenristi.fi ,  040 702 0510

 

Omaishoidon tukitoiminnasta vastaavat aluetyöntekijät ja heidän yhteystietonsa löydät sivun alareunassa olevasta liitteestä.

 

Yhteystiedot SPR Keskustoimisto Terveyden edistäminen:

Jenni Poikonen

Terveystoiminnan koordinaattori

040 648 1878

jenni.poikonen(a)punainenristi.fi

 

Kati Laitila
Päihdetyön ja ensiaputoiminnan suunnittelija
040 589 5778
kati.laitila(a)punainenristi.fi

Saara Aakko

Koti-ja vapaa-ajan tapaturmien ehkäisytyö

040 480 6973

saara.aakko(a)punainenristi.fi