Outokumpu

Sijainti:
Kaivosmiehenpolku 2, 83500, Outokumpu
Puhelin: 
+358 45 7845 0039
Sähköposti: 
spr.outokumpu@gmail.com

     Osastossamme on toimiva Ensiapuryhmä. Järjestämme EA-koulutusta ja EA-päivystyksiä. Ystäväpalvelu, Timanttikerho, Reddie Kids –kerho, Monikultturisuus ja monipuolinen kouluyhteistyö tuovat SPR:n arvomaailman kaikkien ulottuville.

     Olemme aktiivisia moniosaajia. Useimmat meistä ovat mukana lähes kaikilla Punaisen Ristin osa-alueilla, myös Vapepassa.
    
     Osallistumme valtakunnallisiin Punaisen Ristin tapahtumiin ja keräyksiin.
 

Toimitilat Malmitalolla, Kaivosmiehenpolku 2, 83500 Outokumpu

Yhteystiedot:  

Puheenjohtaja Mauno Kokkonen

Postiosoite:  Kuopiontie 107B, 83630 Kuusjärvi

Puhelinnumero:  045 7845 0039

Sähköposti : mauno.kokkonen@opaasi.fi

Julkinen Facebook sivu: www.facebook.com/sproutokumpu

Suljettu Facebook ryhmä: www.facebook.com/groups/261397350722899/

 

HALLITUS 2018

Puheenjohtaja Mauno Kokkonen, puh. 045 7845 0039, mauno.kokkonen@opaasi.fi

Varapj. Niina Pekkanen, puh.  040 515 1261, niina.pekkanen@siunsote.fi

Sihteeri Pirjo Hirvonen, puh. 040 501 3143, pirjo.hirvonen@gmail.com

Tiedottaja Päivi Kokkonen, puh. 050 557 6801, paivi.kokkonen@opaasi.fi

Sinikka Harkonmaa, puh. 050 359 9073, sinikka.harkonmaa@pp.inet.fi

Pekka Immonen puh. 050 322 4031, pekkaimmonen@hotmail.com

Marika Jussila, puh. 050 548 5580, marikajussila82@gmail.com

Hilkka Malinen, puh. 044 352 0605, malhilkka@gmail.com

Sinikka Kuiri, puh.  050 327 5595, sinikka.kuiri@opaasi.fi

Tuula Saastamoinen, puh. 050 345 0909, tuula.saastamoinen@elisanet.fi

 

Tänään on hyvä päivä liittyä jäseneksi tai tulla mukaan vapaaehtoistoimintaan!

Kaipaamme lisää vapaaehtoisia mukaan! Tervetuloa Auttamaan Ilolla!

Uutiset

Tero Sivula (Lehtikuva).
Kuvaaja: Tero Sivula (Lehtikuva).
"Tulipalo voi hetkessä viedä kaiken. Lahjoittamalla autat tulipalon uhreja kotimaassa."

MEDIATIEDOTE
18.9.2018
Julkaisuvapaa

NÄLKÄPÄIVÄ-KERÄYS 20.-22.9.2018 SAVO-KARJALASSA

Nälkäpäivä on Suomen Punaisen Ristin syyskuussa vuosittain järjestettävä keräys. Nälkäpäivä tunnetaan kaduilla kulkevista lipaskerääjistä, mutta Nälkäpäivänä voi lahjoittaa myös verkossa. Nälkäpäivänä kerätään lahjoituksia Katastrofirahastoon, josta autetaan sekä sotien ja luonnononnettomuuksien uhreja maailmalla että äkillisten onnettomuuksien uhreja Suomessa.

NÄLKÄPÄIVÄ-KERÄYS KESKEINEN ASIA KOTIMAAN AUTTAMISVALMIUDESSA

Teemu Ullgren/SPR
Kuvaaja: Teemu Ullgren/SPR
"Vapaaehtoiseksi Ilosaareen"

Kesän parasta viikonloppua
vietetään 13.-15.7.2018!

Haemme eri ohjelma-alueiden vapaaehtoisia mukavaan ja iloiseen
Ilosaarijengiin.

Jos olet innokas ensiapupäivystäjä, henkisen tuen, päihdetyön tai
seksuaaliterveystyön osaaja, tarvitsemme mukaan juuri sinut!
Festarirannekkeen saadaksesi odotamme sinulta 2 x 8 tunnin
työpanosta viikonlopun aikana.

Ilmoittaudu mukaan oheisen linkin kautta 17.6.-18 mennessä. Linkki aukeaa 1.5.-18.

https://www.lyyti.in/Ilosaarirock2018

Kirsi Piiparinen/SPR Savo-Karjalan piiri
Kuvaaja: Kirsi Piiparinen/SPR Savo-Karjalan piiri
"Piirin hallitus "

Suomen Punaisen Ristin Savo-Karjalan piirin vuosikokous järjestettiin Nurmeksen Bomballa 22.4.2018. Vuosikokoukseen osallistui yhteensä 94 henkilöä ja edustettuina kokouksessa oli piirin 49 osastosta 29 osastoa.

Vuosikokouksessa luovutettiin tasavallan presidentin myöntämät Punaisen Ristin ansiomitalit ja jaettiin muita huomionosoituksia.

Tapahtumat

Ei tapahtumia juuri nyt.