Outokumpu

Sijainti:
Kaivosmiehenpolku 2, 83500, Outokumpu
Puhelin: 
+358 45 7845 0039
Sähköposti: 
spr.outokumpu@gmail.com

     Osastossamme on toimiva Ensiapuryhmä, tarjoamme EA-päivystyksiä. Ystäväpalvelu, Timanttikerho, Reddie Kids –kerho, Monikultturisuus ja monipuolinen kouluyhteistyö tuovat SPR:n arvomaailman kaikkien ulottuville.

     Olemme aktiivisia moniosaajia. Useimmat meistä ovat mukana lähes kaikilla Punaisen Ristin osa-alueilla, myös Vapepassa.
    
     Osallistumme valtakunnallisiin Punaisen Ristin tapahtumiin ja keräyksiin.
 

Toimitilat Malmitalolla, Kaivosmiehenpolku 2, 83500 Outokumpu

Yhteystiedot:  

Puheenjohtaja Mauno Kokkonen

Postiosoite:  Kuopiontie 107B, 83630 Kuusjärvi

Puhelinnumero:  045 7845 0039

Sähköposti : mauno.kokkonen@opaasi.fi

Julkinen Facebook sivu: www.facebook.com/sproutokumpu

Suljettu Facebook ryhmä: www.facebook.com/groups/261397350722899/

 

HALLITUS 2018

Puheenjohtaja Mauno Kokkonen, puh. 045 7845 0039, mauno.kokkonen@opaasi.fi

Varapj. Niina Pekkanen, puh.  040 515 1261, niina.pekkanen@siunsote.fi

Sihteeri Tuula Saastamoinen, puh. 050 345 0909, tuula.saastamoinen@elisanet.fi

Tiedottaja Päivi Kokkonen, puh. 050 557 6801, paivi.kokkonen@opaasi.fi

Pekka Immonen puh. 050 322 4031, pekkaimmonen@hotmail.com

Marika Jussila, puh. 050 548 5580, marikajussila82@gmail.com

Sinikka Kuiri, puh.  050 327 5595, sinikka.kuiri@opaasi.fi

Sanna Koistinen, puh. 040 910 3484, koistinensanna@hotmail.com

Heidi Leskinen, puh. 050 574 4696, heidileskinen112@gmail.com

Leena Pennanen, puh. 050 449 2880, leenapennanen24@gmail.com

 

Tänään on hyvä päivä liittyä jäseneksi tai tulla mukaan vapaaehtoistoimintaan!

Tule vapaaehtoiseksi aktiiviseen Outokummun osastoon!

https://vapaaehtoiset.punainenristi.fi/

Aktiivisena jäsenenä saat aina enemmän!
 

Uutiset

Hyvät vapaaehtoiset!

Savo-Karjalan piirillä on ilo kutsua teidät vuosikokousviikonloppuun 27. – 28.4.2019.

Alla liitteenä mainos, jossa ohjelma ja ilmoittautumislinkki, sekä lauantai-illan buffet-menu.

Tervetuloa!

Tero Sivula (Lehtikuva).
Kuvaaja: Tero Sivula (Lehtikuva).
"Tulipalo voi hetkessä viedä kaiken. Lahjoittamalla autat tulipalon uhreja kotimaassa."

MEDIATIEDOTE
18.9.2018
Julkaisuvapaa

NÄLKÄPÄIVÄ-KERÄYS 20.-22.9.2018 SAVO-KARJALASSA

Nälkäpäivä on Suomen Punaisen Ristin syyskuussa vuosittain järjestettävä keräys. Nälkäpäivä tunnetaan kaduilla kulkevista lipaskerääjistä, mutta Nälkäpäivänä voi lahjoittaa myös verkossa. Nälkäpäivänä kerätään lahjoituksia Katastrofirahastoon, josta autetaan sekä sotien ja luonnononnettomuuksien uhreja maailmalla että äkillisten onnettomuuksien uhreja Suomessa.

NÄLKÄPÄIVÄ-KERÄYS KESKEINEN ASIA KOTIMAAN AUTTAMISVALMIUDESSA

Teemu Ullgren/SPR
Kuvaaja: Teemu Ullgren/SPR
"Vapaaehtoiseksi Ilosaareen"

Kesän parasta viikonloppua
vietetään 13.-15.7.2018!

Haemme eri ohjelma-alueiden vapaaehtoisia mukavaan ja iloiseen
Ilosaarijengiin.

Jos olet innokas ensiapupäivystäjä, henkisen tuen, päihdetyön tai
seksuaaliterveystyön osaaja, tarvitsemme mukaan juuri sinut!
Festarirannekkeen saadaksesi odotamme sinulta 2 x 8 tunnin
työpanosta viikonlopun aikana.

Ilmoittaudu mukaan oheisen linkin kautta 17.6.-18 mennessä. Linkki aukeaa 1.5.-18.

https://www.lyyti.in/Ilosaarirock2018

Tapahtumat

Ei tapahtumia juuri nyt.