Outokumpu

Sijainti:
Kaivosmiehenpolku 2, 83500, Outokumpu
Puhelin: 
+358 45 7845 0039
Sähköposti: 
spr.outokumpu@gmail.com

     Osastossamme on toimiva Ensiapuryhmä. Järjestämme EA-koulutusta ja EA-päivystyksiä. Ystäväpalvelu, Timanttikerho, Reddie Kids –kerho, Monikultturisuus ja monipuolinen kouluyhteistyö tuovat SPR:n arvomaailman kaikkien ulottuville.

     Olemme aktiivisia moniosaajia. Useimmat meistä ovat mukana lähes kaikilla Punaisen Ristin osa-alueilla, myös Vapepassa.
    
     Osallistumme valtakunnallisiin Punaisen Ristin tapahtumiin ja keräyksiin.
 

Toimitilat Malmitalolla, Kaivosmiehenpolku 2, 83500 Outokumpu

Yhteystiedot:  

Puheenjohtaja Mauno Kokkonen

Postiosoite:  Kuopiontie 107B, 83630 Kuusjärvi

Puhelinnumero:  045 7845 0039

Sähköposti : mauno.kokkonen@opaasi.fi

Julkinen Facebook sivu: www.facebook.com/sproutokumpu

Suljettu Facebook ryhmä: www.facebook.com/groups/261397350722899/

 

HALLITUS 2017

Puheenjohtaja Mauno Kokkonen, puh. 045 7845 0039, mauno.kokkonen@opaasi.fi

Varapj. Niina Pekkanen, puh.  040 515 1261, niina.pekkanen@siunsote.fi

Sihteeri Pirjo Hirvonen, puh. 040 501 3143, pirjo.hirvonen@gmail.com

Tiedottaja Päivi Kokkonen, puh. 050 557 6801, paivi.kokkonen@opaasi.fi

Sinikka Harkonmaa, puh. 050 359 9073, sinikka.harkonmaa@pp.inet.fi

Pekka Immonen puh. 050 322 4031, pekkaimmonen@hotmail.com

Marika Jussila, puh. 050 548 5580, marikajussila82@gmail.com

Hilkka Malinen, puh. 044 352 0605, malhilkka@gmail.com

Tuija Palokangas, puh.  045 879 7466, tuija.palokangas@hotmail.com

Tuula Saastamoinen, puh. 050 345 0909, tuula.saastamoinen@elisanet.fi

 

Tänään on hyvä päivä liittyä jäseneksi tai tulla mukaan vapaaehtoistoimintaan!

Kaipaamme lisää vapaaehtoisia mukaan! Tervetuloa Auttamaan Ilolla!

Uutiset

Savo-Karjalan piirin vuosikokous ja "juhlavuoden auttajat" -teemapäivä järjestetään 22.-23.4.2017 Kuopiossa, Kylpylähotelli Rauhalahdessa.

Viikonlopun ohjelma:

Lauantaina 22.4.   "Juhlavuoden auttajat"                         

09:00                    aamukahvit

Varkauden osaston ensiapuryhmä etsii uusia vapaaehtoisia mukaan toimintaan!

Ensiapuryhmä mm. päivystää aktiivisesti erilaisissa yleisötilaisuuksissa ja osallistuu kadonneiden henkilöiden etsintään. Ensiapuryhmäläiseltä ei vaadita terveysalan koulutusta tai osaamista, Punainen Risti kouluttaa itse vapaaehtoisensa! Tsekkaa ryhmän itse tekemä video ja käy tutustumassa osaston Facebook -sivuihin osoitteessa https://www.facebook.com/SPRVarkaus/.

Päivi K
Kuvaaja: Päivi K
"YstäväKahvila 2017"

Outokummussa järjestetään pop-up YstäväKahvila 14.2. klo 10-17 Kulttuuritalo Maritan Kokous & Galleriatilassa (käynti Kummunkadulta)

 •Tarjoamme kahvia, teetä, mehua, kakkua ja erittäin hyvää seuraa!

•Vapaaehtoinen maksu SPR Outokummun osaston ystävätoiminnan tukemiseen.

Tule yksin tai yhdessä ystävien kanssa! TERVETULOA!

•Voit tutustua Punaisen Ristin ystävätoimintaan ja ilmoittautua vapaaehtoiseksi.

Tapahtumat

Ei tapahtumia juuri nyt.