Outokumpu

Sijainti:
Kaivosmiehenpolku 2, 83500, Outokumpu
Puhelin: 
+358 45 7845 0039
Sähköposti: 
spr.outokumpu@gmail.com

     Osastossamme on toimiva Ensiapuryhmä. Järjestämme EA-koulutusta ja EA-päivystyksiä. Ystäväpalvelu, Timanttikerho, Reddie Kids –kerho, Monikultturisuus ja monipuolinen kouluyhteistyö tuovat SPR:n arvomaailman kaikkien ulottuville.

     Olemme aktiivisia moniosaajia. Useimmat meistä ovat mukana lähes kaikilla Punaisen Ristin osa-alueilla, myös Vapepassa.
    
     Osallistumme valtakunnallisiin Punaisen Ristin tapahtumiin ja keräyksiin.
 

Toimitilat Malmitalolla, Kaivosmiehenpolku 2, 83500 Outokumpu

Yhteystiedot:  

Puheenjohtaja Mauno Kokkonen

Postiosoite:  Kuopiontie 107B, 83630 Kuusjärvi

Puhelinnumero:  045 7845 0039

Sähköposti : mauno.kokkonen@opaasi.fi

Julkinen Facebook sivu: www.facebook.com/sproutokumpu

Suljettu Facebook ryhmä: www.facebook.com/groups/261397350722899/

 

HALLITUS 2017

Puheenjohtaja Mauno Kokkonen, puh. 045 7845 0039, mauno.kokkonen@opaasi.fi

Varapj. Niina Pekkanen, puh.  040 515 1261, niina.pekkanen@siunsote.fi

Sihteeri Pirjo Hirvonen, puh. 040 501 3143, pirjo.hirvonen@gmail.com

Tiedottaja Päivi Kokkonen, puh. 050 557 6801, paivi.kokkonen@opaasi.fi

Sinikka Harkonmaa, puh. 050 359 9073, sinikka.harkonmaa@pp.inet.fi

Pekka Immonen puh. 050 322 4031, pekkaimmonen@hotmail.com

Marika Jussila, puh. 050 548 5580, marikajussila82@gmail.com

Hilkka Malinen, puh. 044 352 0605, malhilkka@gmail.com

Tuija Palokangas, puh.  045 879 7466, tuija.palokangas@hotmail.com

Tuula Saastamoinen, puh. 050 345 0909, tuula.saastamoinen@elisanet.fi

 

Tänään on hyvä päivä liittyä jäseneksi tai tulla mukaan vapaaehtoistoimintaan!

Kaipaamme lisää vapaaehtoisia mukaan! Tervetuloa Auttamaan Ilolla!

Uutiset

 

Savo-Karjalan piirin Joensuun ja Kuopion toimistot ovat suljettuina 26.6.-6.8.

Kesätauon aikana palvelunumero 0400 158 390 ja sähköposti saka.osastontuki@punainenristi.fi palvelevat arkisin klo 10-14.

Palveluajan ulkopuolella, kiireellisissä tilanteissa voi soittaa

Leena Koskela / Suomen Punainen Risti
Kuvaaja: Leena Koskela / Suomen Punainen Risti
"Hallitus 2017-2020, kuvassa: Markku Suokas (vas), Sami Laitinen, Henri Backman, Otto Kari, Eija Karine, Pertti Torstila, Marju Pihlajamaa ja Outi Forsblom."

Pertti Torstila jatkaa järjestön puheenjohtajana

Suomen Punaisen Ristin puheenjohtajaksi valittiin suurlähettiläs Pertti Torstila 11.6. järjestön yleiskokouksessa Helsingissä. Hän on johtanut järjestöä jo kolme vuotta.

Järjestön varapuheenjohtajiksi valittiin Ann-Mari Audas-Willman (Vaasa), Otto Kari (Helsinki) ja Sami Laitinen (Oulu).

Tervetuloa Punaisen Ristin viikon tapahtumiin!

SPR Outokummun osasto tarjoaa lapsille lauantaina 6.5 klo 13 RIKU HAIKARA -elokuvan Kino Maritassa. Riku on haikaroiden adoptoima varpuspoika. Tarinan avulla voimme oppia ymmärtämään jotain uutta ystävyydestä, perheestä ja erilaisuuden hyväksymisestä. Esitys on ilmainen ja mukaan sopii reilut 100 lasta.

Tapahtumat

14. - 16.9.2017
Sijainti:
Kummunkatu 26, 83500, Outokumpu